Mechanik, który chce otworzyć własną firmę, musi zaplanować zakup kasy fiskalnej online. Na rynku pojawił się wyjątkowy sprzęt – połączenie kasy i terminala płatniczego – Pospay Online. To doskonałe rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy chcą zapewnić klientom płatności bezgotówkowe. 

Połączenie kasy i terminala płatniczego – Pospay Online już w sprzedaży

Firma Posnet ma już za sobą sukces tej kombinacji idealnej – terminala i kasy fiskalnej z elektroniczną kopią paragonu. Teraz wyszła naprzeciw aktualnym potrzebom przedsiębiorców. Stworzyła wersję online znanego i docenianego urządzenia – Pospay. Połączenie kasy i terminala płatniczego Pospay Online można już kupić w dobrze wyposażonych serwisach kas fiskalnych.

Od 1 stycznia 2020 roku przepisy zobowiązują mechaników i wulkanizatorów do posiadania kas online. Jeżeli planujesz otworzyć działalność w tej branży, to musisz stosować urządzenie działające online już od pierwszej sprzedaży. A jeżeli chcesz, by w twoim warsztacie klienci mogli płacić kartą lub aplikacją mobilną – musisz wyposażyć się w terminal.

 

Czy połączenie kasy i terminala płatniczego – Pospay Online – sprawdzi się w warsztacie?

W jednej obudowie mamy kombinację właściwie trzech urządzeń – terminala płatniczego, kasy i drukarki fiskalnej. Urządzenie mieści się w dłoni, ma wygodny dotykowy ekran i minimalistyczny, prosty wygląd. Nie zajmuje wiele miejsca na biurku, co w przypadku warsztatów jest atutem. Ten sam sprzęt służy do przyjmowania płatności kartą, BLIKiem lub za pomocą innych aplikacji i do rejestrowania sprzedaży. Z jego pomocą wydrukujesz wymagane raporty. Nie jest to na pewno urządzenie fiskalne dla dużych, ruchliwych obiektów handlowych. W małym lub średnim warsztacie samochodowym sprawdzi się znakomicie.

 

Pamiętaj!

Kasa fiskalna online dla mechanika jest obowiązkowa na podstawie art. 145b ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy o VAT:

Art. 145b. 1. Podatnicy mogą prowadzić ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii w terminie:

1) do dnia 31 grudnia 2019 r. – do:

a) świadczenia usług naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania, oraz w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów,

 

Zobacz też: Jakie urządzenie fiskalne online dla mechanika?