Od dnia 1 stycznia 2020 r. właściciele warsztatów samochodowych muszą stosować kasy fiskalne online. Podatnicy, którzy planują wystartować z działalnością w branży, powinni uwzględnić wyposażenie się w nowoczesne urządzenie do rejestrowania sprzedaży. Jaka kasa online dla warsztatu będzie najlepsza?

Kasa online dla warsztatu – w 2020 r. obowiązkowa

Z początkiem 2020 r. kasa online dla warsztatu stała się wyposażeniem obligatoryjnym. Aktualnie podatnicy świadczący usługi naprawy pojazdów muszą stosować urządzenia fiskalne online – niezależnie od wielkości firmy czy wysokości rocznego przychodu. Branża napraw pojazdów jako pierwsza wprowadziła innowacyjne sprzęty do użytkowania.

Przedsiębiorcy, którzy stosowali dotychczas tradycyjne kasy z kopią elektroniczną już wymienili je na wersje online’owe. Jeżeli decyzja o zakupie urządzenia rejestrującego jest jeszcze przed nami, warto zastanowić się, jaka kasa online dla warsztatu najlepiej się sprawdzi.

 

Jaka kasa online dla warsztatu?

Mobilna kasa fiskalna online dla małego warsztatu

Jakie urządzenie fiskalne najlepiej sprawdzi się w warsztacie? Wiele punktów naprawy pojazdów dysponuje niewielką przestrzenią biurową. Z tego powodu w branży tej zastosowanie mają mobilne kasy fiskalne online. Niektóre modele są naprawdę kompaktowych rozmiarów. Mieszczą się w plecaku, torbie, a nawet kieszeni. Nie wymagają stałego podłączenia do zasilania, z Internetem również łączą się bezprzewodowo. Mają wytrzymałą baterię wewnętrzną i solidną obudowę, odporną na uderzenia i zachlapania. Mobilna kasa online dla warsztatu jest też prosta w obsłudze.

 

Drukarka fiskalna online w wersji kompaktowej

Ciekawym rozwiązaniem jest także drukarka fiskalna online. W przeciwieństwie do kasy, można ją podłączyć do komputera i z poziomu programu prowadzić sprzedaż, np. drukować faktury dla klientów. To dobra opcja, jeżeli warsztat nie tylko wykonuje usługi, ale też oferuje różne produkty. Na rynku dostępne są nieduże, przenośne modele drukarek online, które sprawdzą się także w małych warsztatach.

 

Fiskalny terminal płatniczy online

Absolutnie wyjątkowym urządzeniem jest fiskalny terminal płatniczy Pospay. Jest to nie tylko kasa online, ale też terminal płatniczy i drukarka fiskalna w jednym! Trzy funkcje zamknięte w jednej kompaktowej i estetycznej obudowie. Taki produkt wprowadziła jakiś czas temu na rynek firma Posnet – wiodący producent kas w Polsce. Warto uwzględnić ten model podczas wyboru kasy dla swojej firmy, zwłaszcza jeśli planujemy zaoferowanie klientom płatności bezgotówkowych.

 

Na rynku dostępne są też stacjonarne urządzenia online oraz sprzęty, które nadają się zarówno do sprzedaży na miejscu, jak i pracy w terenie. Jeżeli planujemy start z działalnością warsztatu, nie zostawiajmy wyboru i wdrożenia kasy online na ostatnią chwilę. Wybierzmy taki model, który będzie dobrze dopasowany do specyfiki i wielkości naszego punktu.

 

Zobacz też: Połączenie kasy i terminala – Pospay Online